Guvenli İnternet

Güvenli İnternet nedir?

Güvenli İnternet Kampanyası Microsoft ile Habertürk Gazetesinin desteklediği çok önemli bir sosyal sorumluluk projesidir. Ebeveynleri güvenli internet konusuyla ilgili eğitmeye, yetişkinlerin iş ve özel hayatlarında bilgisayarlarını ve interneti daha güvenli kullanabilmelerine yönelik önemli bir bilinçlendirme kampanyasıdır.

Kampanyaya destek vermek için soldaki logoyu sitenizde kullanabilirsiniz.

Çocukların sakıncalı internet sitelerine kolaylıkla girmesi, tehlikeli kişilerce kandırılma ya da taciz edilme ihtimali tüm yaşantılarını etkileyecek ve kalıcı izler bırakacak sonuçlar doğurabilir. Çocukların güvenliği her şeyden önemlidir. İnterneti yasaklamadan suç ve istismardan arındırabilmek, özgür ve güvenilir olmasını sağlamak ve özellikle çocukları zararlı etkilerinden korumayı öğrenmek hepimiz için önemsemesi gereken bir konudur.

İnternet çocuklar için vazgeçilmez bir eğitim, eğlence ve oyun alanı, kendimiz içinse sınırsız bir bilgi kaynağıdır. Riskleri, alabileceğimiz önlemleri, sorun olursa başvuracağımız mecraları, çizimlerini özel olarak Mehmet Çağçağ'ın hazırladığı bu adreste, www.guvenliinternet.org sitesinde bulabilirsiniz.

Kampanyaya siz de destek verin.Aile Koruması
İş ve özel hayatınızı kolaylaştıran, Aile Koruma Servisi sayesinde internetteki çocuklarınızın güvenliğini sağlayan Windows Live Essentials

> Detaylı bilgi için tıklayın
Anti-virüs
Bilgisayarınızın güvenliğini sağlayan anti-virüs programı Microsoft Security Essentials

> Detaylı bilgi için tıklayın
Güvenli İnternet Tarayıcısı
En güvenli internet deneyimi için İnternet Explorer 9

> Detaylı bilgi için tıklayın


Anasayfa
Çocuklarınızı Koruyun
Bilgisayarınızı Koruyun
İş ve Özel Hayatınızı Koruyun
Pratik Bilgiler
Haberler
Hakkımızda

Sorularınız için editor@guvenliinternet.org adresine mesaj gönderebilirsiniz
Bu proje
ve
tarafından desteklenmektedir.
© 2011 Mehmet Çağçağ'a ait karikatürlerin yayın hakkı saklıdır.
Tasarım ve üretim:
Bilgi Toplumunda Aile